Too Good To Go – koniec z marnowaniem żywności?

toogoodtogo.co.uk

Na świecie miliony osób walczą z głodem i brakiem żywności. Możemy mówić o sporym szczęściu, że niemal żadnego z nas problem ten nie dotyczy. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy być bierni na bolączki współczesnego świata. Możemy na własną rękę walczyć z chociażby marnowaniem jedzenia. Szacuje się, że każdej sekundy na świecie wyrzuca się około 50 ton żywności. Zmiany można zacząć już na etapie planowania zakupów – przygotowana lista ustrzeże nas przed zakupem żywności, która później zwyczajnie się zepsuje. Coraz więcej możliwości daje nam też internet – doskonałym przykładem jest zyskująca popularność aplikacja Too Good To Go, która pozwala na uzyskanie obopólnej korzyści

Jak działa Too Good To Go? 

Zacząć należy od najprostszego pytania – do czego służy aplikacja? Too Good To Go umożliwia zakup niesprzedanych posiłków z lokali gastronomicznych – korzystając z niej zapłacimy za takie danie zaledwie 1/3 ceny właściwej. Za pośrednictwem naszego smarfona możemy zarezerwować taką paczkę niespodziankę w lokalach, które zgodziły się na współpracę z aplikacją. Mówimy tu o niespodziance ponieważ nigdy nie mamy pewności co wyląduje w naszym koszyku – możemy być jednak spokojni o świeżość dań i użytych składników, aplikacja ma bowiem na celu ograniczenie marnowania już przygotowanej żywności. Zainteresowani mają jednak możliwość skontaktowania się z lokalem i uzyskania informacji dotyczących zawartości paczki. W przyszłości będzie też można dokonywać wyboru dań bezmięsnych i wegańskich. Okazało się, że na klienci są zainteresowani tego typu rozwiązaniem i prawie 90% paczek znajduje swoich nabywców.


Gdzie skorzystamy z Too Good To Go?

Aplikacja zadebiutowała na rynku już w 2006 roku. Obecnie skorzystać z niej można w 12 krajach (w tym w Polsce). Swoją obecność na krajowym podwórku apka rozpoczęła od Warszawy – w stolicy obecnie współpracuje ona z około 50 lokalami na terenie całego miasta. Z Too Good To Go korzystać mogą także mieszkańcy między innymi Krakowa i Poznania, a jeśli apka dalej będzie cieszyć się tak dużą popularnością, z pewnością zagości i w innych regionach naszego kraju. Najlepiej samodzielnie przekonać się o jej skuteczności i możliwościach – jedzenie kupimy taniej i nie zostanie ono wyrzucone do kosza. Jest to przykład klasycznej sytuacji win win, która staje się popularnym rozwiązaniem dla coraz bardziej świadomego społeczeństwa. 

Sprawdź również - Ulepszone Google Maps dla AndroidWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO