Czy jest dostępny dla wszystkich?

Tryb ciemny w Google – jak go włączyć?

Fotografia poglądowa

Trudno znaleźć aktywnego internautę, który nie korzysta z wyszukiwarki Google. Jej użytkownicy od dawna postulowali pojawienie się ciemnego motywu jednego z najczęściej odwiedzanego adresu internetowego w całej sieci. Dlaczego tak na nim zależy internautom? Przede wszystkim nie kontrastuje on tak bardzo jak śnieżnobiałe tło – ciemne motywy prezentują się także o niebo lepiej na wyświetlaczu naszych smartfonów. Trend ciemnych motywów możemy obserwować już od kilku lat – takimi rozwiązaniami mogą pochwalić się dziś liczne aplikacje i serwisy (na przykład Facebook, Instagram czy Twitter.

Na razie ciemny motyw wyszukiwarki Google nie jest dostępny dla wszystkich. Na możliwość skorzystania z ciemnego tła nie ma jednak wpływu nasza lokalizacja czy język wyszukiwarki – podobno funkcja częściej dostępna jest w karcie incognito. Jak sprawdzić i włączyć ciemny motyw w Google?

Jak włączyć ciemny motyw w  Google?

Jak sprawdzić dostępność ciemnego motywu? Wystarczy wejść na stronę główną Google i w prawym dolnym roku odnaleźć funkcję „Ustawienia” a następnie „Ustawienia wyszukiwania”. Tam powinniśmy odnaleźć dział „Wygląd’, który pozwala nam na edycję wizualną strony głównej przeglądarki i zmianę motywu. Jeśli nie mamy widocznej tej opcji, prawdopodobnie nie jest ona jeszcze dla nas dostępna (sprawdzić warto też tę funkcję w karcie incognito). Prawdopodobnie udostępnienie tej opcji dla wszystkich użytkowników to jedynie kwestia czasu. Zamierzacie korzystać z ciemnego motywu? A może przyzwyczajeni jesteście do tradycyjnego wygląda Google? Czekamy na wasze opinie i spostrzeżenia. 

Sprawdź również aplikacje i programy Google - warto sprawdzić chociażby Google Play i Google Chrome

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO