Konkurencja dla gigantów

Viber – prosty i intuicyjny komunikator

Viber

Internet zdominował obecnie wiele dziedzin naszej codzienności – sieć stała się źródłem informacji o świecie, rozrywki czy kontaktu ze znajomymi. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością cieszą się komunikatory internetowe, z których w ogromnej większości korzystać możemy zupełnie za darmo. Najpopularniejszym jest oczywiście Messenger, który kojarzy nam się przede wszystkim z Facebookiem. Niezwykle popularne są także Skype czy WhatsApp. Do tych dwóch ostatnich bardzo podobny jest Viber – nieco mniej popularny, ale z całą pewnością równie użyteczny komunikator internetowy. 

Viber bazuje na protokole VoIP – korzystanie z aplikacji do złudzenia przypomina więc korzystanie ze zwykłego telefonu. Komunikacja nie opiera się na nazwie użytkownika – podstawą jest jego numer telefonu. 

Viber – funkcje i możliwości

Dzięki Viberowi kontaktować się możemy między innymi według schematów: komputer-komputer, komputer-telefon, telefon-telefon – aplikacja jest bowiem dostępna na systemy operacyjne Windows, iOS, Mac OS, BlackBerry OS, Bada i Windows Phone. Viber zadebiutował w 2010 roku i od tamtej pory jest coraz poważniejszą alternatywą dla bardziej mainstreamowych komunikatorów. Za pomocą programu wymienimy wiadomości tekstowe, głosowe czy obrazkowe – możemy też porozmawiać i skorzystać z opcji wideoczatu. Aplikacja potrafi także zsynchronizować treści między wersją mobilną i desktopową. 

Szukasz innych komunikatorów? Sprawdź Messenger, WhatsApp i Skype

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO