Zagraj o lepsze życie

Vika – ciekawa aplikacja lifestyle’owa

Vika

Smartfony są dziś niemal wszechobecne i już dawno przestały być wykorzystywane jedynie do rozmów telefonicznych, przeglądania portali społecznościowych cze serfowania w sieci. Dziś nasze telefony są mobilnymi centrami rozrywki, organizerami czasu czy urządzeniami wyjątkowo pomocnymi podczas codziennych aktywności. Dobrym przykładem może być tutaj aplikacja Vika, która reklamuje się jako asystent zdrowego stylu życia. Co takiego oferuje nam aplikacja lifestyle’owa? Na jakie funkcje i możliwości mogą liczyć jej użytkownicy? Okazuje się, że nasz zdrowy tryb życia może przybrać formę gry czy rywalizacji…

Ogólnym założeniem aplikacji jest zmotywowanie nas do zadbania o nasze zdrowie i długość życia. Dzięki programowi dowiemy się jak możemy wydłużyć nasze życie i poznamy zachowania podnoszące ryzyko chorób serca, nowotworów czy cukrzycy.

Vika – funkcje i możliwości

Vika jest swego rodzaju wirtualnym asystentem, który ukryty jest w przyjaznej użytkownikowi aplikacji – dostosowuje się on do naszego trybu życia, formy, nawyków czy obowiązków. Jednocześnie pozwala na monitorowanie naszych aktywności i lepsze poznanie czy świadomość potrzeb naszego organizmu. Warto dodać, że aplikacja działa trochę jak gra – wprowadza do naszej codzienności elementy wyzwań i rywalizacji, które pomagają nam osiągać wskazane przez program cele.  Aplikacja jest w stanie zsynchronizować się chociażby z  Google Fit – dzięki temu na bieżąco jesteśmy w stanie monitorować nasze postępy. Dodatkowo aplikacja podpowiada też pomysły na zdrowe posiłki czy przypomina nam o konieczności zadbania o własne zdrowie i samopoczucie. Tego rodzaju oprogramowanie jest dowodem na to, że technologia może przysłużyć się naszemu zdrowiu. Korzystaliście z aplikacji Vika? A może używacie innych programów? Czekamy na wasze komentarze.

Szukasz innych przydatnych aplikacji? Sprawdź Taskito i Simple Scan.

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO