Po czym poznać, że osoba z naszego otoczenia to wampir energetyczny?

Masz czasami tak, że spędzasz z kimś czas i jesteś okropnie zmęczony? Psychicznie nie dajesz rady, obserwujesz u siebie całkowity brak energii i chęci do czegokolwiek. Jeśli czasami miewasz takiego rodzaju objawy – oznacza to, że możesz mieć do czynienia z wampirem energetycznym (lub emocjonalnym), który chętnie „wyssie” z ciebie całą energię i chęci do życia. Może brzmi to śmiesznie - „wampir energetyczny” - ale właśnie tak to wygląda. Oni świadomie, lub nieświadomie (częściej) wysysają ją z ludzi, a następnie przekuwają na swoją korzyść. W efekcie on nabiera energii, działa, raduje się i cieszy, a ty jesteś wyczerpany, przygnębiony, wściekły i czujesz pustkę. Czasami nie są to tylko psychiczne objawy – niekiedy dochodzi nawet do bólów mięśniowych, bólów głowy i ogólnego osłabienia organizmu. Jak poznać, że mamy do czynienia z „wampirem emocjonalnym”?

Sprawdź także: Too good to go - genialna aplikacja!

Jest kilka jasnych znaków, że stoisz obok „wysysacza” energii – wzorce zachowań

Warto zdawać sobie sprawę co taki wampir energetyczny prezentuje swoją osobą, jak się zachowuje i jak „podchodzi swoją ofiarę”. To najczęściej występujące sygnały, które świadczą o tym, że mamy obok siebie prawdziwego pożeracza naszego dobrego nastroju i energii:

• wampir energetyczny sprawia, że każdy temat o którym się rozmawia jest ciężki i nużący; nie mamy ochoty rozmawiać, czujemy zmęczenie i mamy trudności w wysławianiu się. Robimy to od niechcenia,
• ciągle potrzebuje zapewnień, że nie robi nic złego w rozmowie / postępowaniu z tobą; dopytuje „czy jest okej?”, „nie jesteś na mnie zły?”, bynajmniej nie jest to altruizm,
• wampir energetyczny jest nieustannie pesymistyczny i odczuwa „weltschmerz”, boli go życie;
wzbudza twoją litość i kiedy go pocieszasz – czujesz się bardzo źle,
nie chce rozwiązania swoich problemów – zależy mu jedynie na wyżaleniu się i wciągnięciu drugiej osoby w nie, aby czuła się podobnie jak on,
• chętnie prowokuje do kłótni i obraża się bez powodu, aby wzbudzić poczucie winy w drugiej osobie,
• krytykuje inne osoby – bardzo jasno i dosadnie,
• ucieka się do szantażu emocjonalnego.

zdj1

Sprawdź także: można przewidzieć zawał serca 9 lat wcześniej!


Dwa rodzaje wampirów energetycznych

Nie ma JEDNEGO, książkowego przykładu kogoś, kogo można określić tym mianem. Zazwyczaj dzielą się na dwie grupy – jedna to wampiry emocjonalne świadome, a druga to wampiry emocjonalne nieświadome.
Nieświadomi to tacy, którym wydaje się, że są pępkiem świata i wszystko kręci się jedynie wokół ich problemów. Są tak zajęci nimi – że nie zauważają, że robią krzywdę innym ludziom.
Świadome wampiry energetyczne to takie, które robią to specjalnie. Z premedytacją wykorzystują ludzi i z przyjemnością patrzą, jak wpadają w coraz większe dołki ich złego nastroju i gadania. To dla nich prawdziwa frajda!

zdj2

Jak się przed nimi bronić?

Trzeba to robić bardzo powoli i delikatnie, żeby nasz „wampir energetyczny” nie wpadł w szał, który również się na nas odbije. Najlepiej rozpocząć od rozpoznania tego, kto takim człowiekiem może być i unikania go lub kompletnego ignorowania. Jeśli jednak już wpadliście w ich sidła, ale chcecie się z tego wyplątać – dobrze jest zacząć delikatnie wyrażać swój dyskomfort, który odczuwamy podczas rozmowy. Nie warto dawać się wciągnąć w toksyczne relacje – nie dajcie się sprowokować. On tylko na to czeka!
Musisz chronić swojej prywatności i nie pozwalać przekraczać granic, a następnie – zanim coś powiesz – zastanów się kilka razy i odczekaj aż złość przejdzie. One z tego żyją! Udzielaj tylko krótkich i niezbędnych odpowiedzi.

Dzięki temu istnieje szansa, że pozbędziecie się ze swojego otoczenia toksycznych ludzi jakimi są te okropne wampiry! Szkoda życia na toksyczne relacje.

Sprawdź także: oto, co zabija Polaków z zimną krwiąWszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO