Oszczędzaj miejsce

Winrar - darmowy program do dekompresji plików

Winrar

Winrar to najpopularniejszy program służący do dekompresji plików. Ekstrakcja formatów RAR i ZIP,  CAB, ARJ, LZH, TAR, GZ, ACE, UUE, BZ2, JAR, ISO, 7Z i Z archiwa to jego największa zaleta. Żaden program nie obsługuje tak dużej ilości formatów. Mało tego, Winrar cechuje się bardzo dużym komfortem pracy, czyli nie sprawia problemów ze stabilnością lub jakością przeprowadzanej dekompresji. W szybki i prosty sposób pozwala nam na rozpakowywanie rozmaitych archiwów, na przykład skompresowanych katalogów zdjęć, które bez spakowania zajmowałyby dziesiątki GB pamięci. 
Winrar stał się bardzo popularny również dzięki internetowi. Innowacyjna polityka właścicieli, czyli informowanie, że program nie jest darmowy, ale jednocześnie możliwość korzystania zeń bez żadnych opłat, stała się przedmiotem wielu dowcipów i inspiracją powstawania memów. Niemniej, najpopularniejszy program ekstrakcyjny znajdziemy niemal na co drugim komputerze, a przynajmniej na tym, którego użytkownik pobiera pliki z internetu i pragnie zaoszczędzić czas na pobieraniu i wysyłaniu danych. 

Winrar to jeden z programów, które na dysku powinien mieć chyba każdy użytkownik komputera. Warto także zainstalować jeden z darmowych pakietów biurowych - np. OpenOffice lub LibreOffice.

 

Winrar - funkcje

Dzięki funkcji automatycznego rozpoznawania i wybierania najbardziej optymalnej metody kompresowania danych jest idealnym rozwiązaniem dla plików multimedialnych. Specjalny algorytm wydanie kompresuje multimedia, pliki wykonywane oraz biblioteki. Pozwala na niezwykle łatwe podzielenie archiwów danych na odrębne woluminy, co pozwala na zapisywanie ich na przykład na oddzielnych dyskach. Dostępny jest również na urządzenia mobilne z systemem Android OS, na które został zaprojektowany specjalny interfejs. Wersja RAR dla wiersza poleceń jest również dostępna dla systemów Linux, FreeBSD i MAC OS X.

Co jeszcze może się przydać użytkownikowi PC? Z całą pewnością czytnik dokumentów w formacie PDF. Jednym z takich programów jest chociażby Adobe Reader.

 

 

 

Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO