Zaskocz znajomych

WOMBO.ai – nowa aplikacja podbija internet

Jak duże możliwości daje internet? Dziś chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że sieć ciągle się rozwija i proponuje swoim użytkownikom coraz ciekawsze rozwiązania. Wśród nich nie brakuje też zwariowanych aplikacji lub programów opierających się na sztucznej inteligencji. Jednym z nich jest WOMBO.ai, które w ostatnich tygodniach cieszy się ogromną popularnością wśród internautów. Działanie aplikacji opiera się na tak zwanej technologii Deepfake – polega ona na bardzo realistycznym podmienianiu twarzy na nagraniach i filmach. Wiele osób dostrzega ogromne zagrożenia płynące z takiej technologii – na razie jest ona na szczęście używana do tworzenia zabawnych postów, memów i przeróbek na portalach społecznościowych. WOMBO.ai pozwala nam na przykład na… zmuszenie dowolnego zdjęcia osoby do śpiewu. 

Fotografia poglądowa

Założenie aplikacji jest banalne – wybieramy zdjęcie z twarzą, wybieramy piosenkę i po chwili osoba z fotografii „ożywa” i zaczyna śpiewać wybrany przez nas utwór.

WOMBO.ai – czy to bezpieczne?

Aplikacja proponuje użytkownikom przede wszystkim rozrywkę – wybrane przez nas fotografie zostają natomiast animowane dzięki sztucznej inteligencji. Jak to działa? Aplikację pobrać możemy za pośrednictwem AppStore czy Google Play. Następnie należy wybrać zdjęcie (nasze lub kogoś innego) i piosenkę, którą ma „zaśpiewać” osoba z fotografii (wybrać można chociażby hit „Never Gonna Give You Up”). Po chwili dostaniemy przerobioną wersję pierwotnego materiału. Aplikacja jest darmowa (wersja premium kosztuje 25 złotych miesięcznie – usuwa ona reklama i przyspiesza animowanie zdjęcia) Aplikacja WOMBO.ai jest bezpieczna – nie przegląda ona naszego telefonu i nie wymaga logowania ani tworzenia konta. Może zaskoczycie w ten sposób bliską osobę? 

Sprawdź również aplikacje do e-booków i audiobooków - Storytel i CalibreKomentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO