Jak zorganizować wycieczkę rowerową?

Przejażdżka rowerowa to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób. Pasjonaci jednośladów często szukają nowych wyzwań, które przeniosą ich pasję na zupełnie nowy poziom. Jak zorganizować wycieczkę rowerową? Okazuje się, że nie jest to szczególnie trudne, a wszelkie poniesione wyrzeczenia wynagrodzi dobrze wybrana trasa. Pamiętać należy jednak o odpowiednim przygotowaniu, które jest w tym przypadku kluczem do sukcesu.

Wybierz trasę

Uatrakcyjnić sam projekt wycieczki rowerowej można już przy wyborze trasy. Istnieje wiele możliwości, szczególnie, że w miejscach atrakcyjnych turystycznie raczej nie powinno być problemu ze ścieżką rowerową czy bezpieczeństwem na drogach. Możemy więc kierować się własnymi upodobaniami i wybrać chociażby malownicze trasy na Mazurach, wymagające górskie ścieżki lub tereny lesiste, które świetnie sprawdzą się na przykład w upalne dni. Z pomocą przyjść mogą nam aplikacje mobilne, które pozwolą oszacować długość trasy i wskażą punkty, w których możemy odpocząć. Na uwagę zasługują też poradniki internetowe. W sieci znajdziemy mnóstwo blogów i artykułów poświęconych najciekawszym trasom rowerowym. Zaawansowanych rowerzystów z pewnością zainteresują kilkudniowe eskapady. Wówczas warto zaplanować trasę w taki sposób, aby codziennie zapewnić sobie nocleg. Do wyboru mamy hostele, pokoje lub tradycyjny namiot, który paradoksalnie może okazać się świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza w okresie letnim.

Dobierz sprzęt i ubiór

Przed wyruszeniem w dłuższą podróż, należy odpowiednio przygotować rower. Należy wykonać przegląd techniczny i zadbać o to, abyśmy nie zostali unieruchomieni na którymś z etapów naszej trasy. Warto sprawdzić prognozę pogody i dobrać do niej odpowiedni strój. Pora roku także powinna mieć spory wpływ na to, co zabierzemy ze sobą. Pamiętajmy o prowiancie i wodzie. W podróż należy też zabrać odblaskowe kamizelki i apteczkę. Im mniej pozostawimy przypadkowi, tym lepiej. Wybierając się w kilkudniową podróż warto mierzyć siły na zamiary. Świadomi swoich umiejętności i kondycji o wiele lepiej będziemy czuli się odpoczywając na rowerze. Cele które obieramy powinny być realne i możliwe do wypełnienia z nawiązką. Nie warto porywać się z motyką na słońce, zwiększa to ryzyko kontuzji, przemęczenia i frustracji.


Ustal swój budżet i wybierz towarzysza podróży

Budżet musi być dopasowany do długości wycieczki, noclegu, prowiantu i sprzętu. Bądź przygotowany na każdą ewentualność. Czas i budżet rozplanuj z zapasem. Nie wszyscy lubią podróżować sami, jednak wybierając towarzysza swojej eskapady musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Trasa i jej natężenie powinno być wówczas dopasowane do osoby, która ma słabszą kondycję i mniejszą wytrzymałość. Wówczas trasa przebiegać będzie bez problemów.  Plusem wspólnych wycieczek jest też niewątpliwie możliwość podzielenia bagażu na dwa lub więcej rowerów. Nieco nas to odciąży i pozwoli w pełni cieszyć się urlopem czy weekendem spędzonym w siodełku naszego roweru. Na cyklistów czeka mnóstwo atrakcji, warto więc rozważyć ten rodzaj aktywności i spróbować swoich sił na szlaku. Powodzenia!

Wszystko na temat


Komentarze


Dodaj komentarz

2020 Pinbook - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO